ФК „Светкавица“ – Градежница записа първа победа през този сезон в Женското първенство Featured

19 Окт 2021
141 times

Отборът на „Светкавица“ - Градежница победи „Риал“ – Ковачевци и постигна първа победа през тези сезон в Националното първенство за жени. Двубоят бе част от 7-ия кръг и завърши при резултат 3:1 в полза на домакините, като трите точки се оказаха и първи за момичетата в зелени спортни екипи.

Стефани Величкова даде ранен аванс на гостите още във втората минута, но след добрата игра на домакините и попаденията на Радостина Рашева (28’, 92') и Силвия Найденова (66’), „Светкавица“ грабна успеха.

С тази победа „Светкавица“ събра три точки в актива си и се изкачва до 14-то място. „Риал“ от своя страна остава с 10 пункта и заема 6-та позиция в класирането.

Ще припомним, че в първенството своите сили мерят 16-те най-елитни отбора в страната, като ФК „Светкавица“ е единственият клуб от област Ловеч, който получи право за участие в него.

Last modified on Вторник, 19 Октомври 2021 08:22